Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole

"Cukierku, ty łobuzie!" - czytamy w bibliotece

"Cukierku, ty łobuzie!" - czytamy w bibliotece

2017-03-12 20:37

Po feriach zimowych powróciliśmy do głośnego czytania w bibliotece. Uczniowie z klas nauczania zintegrowanego, mimo że potrafią już czytać, to uwielbiają jeszcze słuchać, gdy robią to inni. Aby wyjść małym czytelnikom naprzeciw, w bibliotece szkolnej czytają im na głos starsze koleżanki i koledzy z gimnazjum. Tym razem, w każdy wtorek i czwartek na długich przerwach, uczestnicy spotkań doskonale bawią się słuchając o zabawnych perypetiach małego kotka o imieniu Cukierek.

"Za niebieskimi drzwiami" - czytamy w bibliotece

"Za niebieskimi drzwiami" - czytamy w bibliotece

2017-03-12 20:30

Po feriach zimowych powróciliśmy do głośnego czytania w bibliotece. Chcąc zachęcić dzieci i młodzież do czytania książek i spędzania z nimi wolnego czasu, w we wtorki i w czwartki, zapraszamy uczniów klas 4 – 6 szkoły podstawowej do czytelni szkolnej. Podczas długich przerw koledzy i koleżanki z gimnazjum czytają na głos fragmenty wybranej książki. Tym razem czytamy powieść Marcina Szczygielskiego „Za niebieskimi drzwiami”.

Starcie tytanów

Starcie tytanów

2017-03-04 19:29

W piątek 3 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny dla uczniów klas piątych. Do pojedynku z wiedzy o mitach stanęło aż 18 uczniów. Najliczniejszą reprezentację wystawiła klasa 5a, ale zwycięzcą okazał się uczeń klasy 5b! To liczne grono miłośników świata starożytnego przystąpiło do napisania testu sprawdzającego wiedzę mitologiczną oraz znajomość związków frazeologicznych pochodzących z mitów. Nasi uczniowie poradzili sobie z zadaniami tak dobrze, że potrzebna była dogrywka.

Szkolny Konkurs Recytatorski klas 4-6 szkoły podstawowej

Szkolny Konkurs Recytatorski klas 4-6 szkoły podstawowej

2017-02-27 09:42

24.02.2017 r. w czytelni został zorganizowany szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas IV-VI. To bardzo ważny element edukacji polonistycznej, biorąc pod uwagę fakt, że we współczesnym świecie sztuka mówienia zamiera. W konkursie wzięło udział 11 uczestników. Uczniowie recytowali wybrane przez siebie wiersze oraz fragment prozy.

Znamy już „Mistrzów pięknego czytania” spośród radlińskich trzecioklasistów!

Znamy już „Mistrzów pięknego czytania” spośród radlińskich trzecioklasistów!

2017-02-23 14:13

W czwartek, 23 lutego, w bibliotece szkolnej ZSS spotkali się uczniowie - przedstawiciele klas trzecich wszystkich radlińskich szkół podstawowych, którzy wygrali szkolny etap „Konkursu pięknego czytania”. Celem konkursu jest uwrażliwianie dzieci na piękno słowa pisanego, zachęcenie do częstego sięgania po książkę, rozwijanie zdolności pięknego czytania oraz kształcenie umiejętności rywalizacji w spokojnej, miłej atmosferze. Konkurs - tradycyjnie - składał się z dwóch części. Pierwsza to głośne czytanie przez uczniów fragmentów prozy, druga - poezji.

Mistrzowie głośnego czytania

Mistrzowie głośnego czytania

2016-12-03 19:03

Pierwszego grudnia w naszej szkole odbył się Konkurs Głośnego Czytania dla uczniów klas 4-6. W tym roku towarzyszyły nam utwory z zimą w tle. Zadaniem uczestnika było przeczytanie fragmentu prozy i poezji z zachowaniem płynności i poprawności. Należało również zadbać o odpowiednią dykcję i wrażenie artystyczne.

Strony: | 1 | 2 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale