Klasa językowa - europejska - DELF

Klasy uczące się języka francuskiego biorą udział w projekcie „Klasy frankofońskie na Śląsku”. Ich uczniowie angażują się w bardzo wiele konkursów związanych z tym językiem. Największym sukcesem roku szkolnego 2008/2009 był udział Doroty Radeckiej - uczennicy kl. III w finale Ogólnopolskiego Konkursu Poezji i Prozy Frankofońskiej w Warszawie. Dorota pokonała swoje koleżanki w organizowanym co roku etapie szkolnym, a w eliminacjach wojewódzkich zajęła III miejsce. W Katowicach naszą szkołę reprezentowała też Luiza Kubik.
Uczniowie klas językowych uczestniczyli w konkursie plastycznym na plakat związany z promocją piosenki francuskiej.
Poza konkursami artystycznymi uczniowie brali udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Francuskiego, w którym 7 uczniów zakwalifikowało się do etapu rejonowego. Natomiast w wojewódzkim konkursie „Frankofoniada 2009”, w którym oprócz wiedzy językowej trzeba było wykazać się znajomością kultury, geografii, cywilizacji i elementów polityki krajów francuskiego obszaru językowego na całym świecie, aż 15 uczniów znalazło się w finale, a Sandra Pytlik z klasy III została jego laureatką.
W ramach projektu lekcje w klasach frankofońskich prowadził Axel Louvrier - lektor z Belgii.
Uczniowie, jak co roku, brali udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Frankofonii, w czasie których mieli okazję doskonalić język i poznawać kulturę, kuchnię i obyczaje Francji.
W okresie świątecznym uczniowie uczą się wielu kolęd francuskich, które prezentują w czasie szkolnych jasełek i co roku biorą udział w koncercie kolęd organizowanym m.in. przez Stowarzyszenie Prof.- Europe.
W tym roku uczennice klasy III miały też okazję wystąpić przed arcybiskupem Damianem Zimoniem w czasie jego odwiedzin w szkole, śpiewając mu po francusku „Champs- Elysees”.
Trzeci już rok z rzędu uczniowie klasy trzeciej frankofońskiej przystąpili w czerwcu 2009 do międzynarodowego egzaminu z języka francuskiego – DELF. Po raz pierwszy w działalności klas frankofońskich dwóch uczniów przystąpiło do jednostki A2 (wyższy poziom egzaminu). Są to : Sandra Pytlik i Michał Gembal. Aż 15 uczniów przystąpiło do poziomu A1. Byli to: Emilia Brachmańska, Agnieszka Dużyńska, Katarzyna Dziedzic, Justyna Hajok, Luiza Kubik, Marcin Lebioda, Katarzyna Marciniak, Rafał Orzoł, Dorota Radecka, Adam Rojek, Maciej Sołtysik, Sylwia Sychta, Agata Weber, Karolina Włodarczyk i Estera Żymełka. Wszyscy uczniowie zdali egzamin, otrzymując bardzo dużo punktów.

 

O projekcie „Klasy frankofońskie na Śląsku” czytaj!

Międzynarodowy Certyfikat Języka Francuskiego – DELF

2010-06-22 09:22

21 czerwca 2010r. w Ośrodku Alliance Française w Rybniku 12 uczniów klasy językowej przystąpiło do Międzynarodowego Egzaminu z Języka Francuskiego – DELF, jednostka A1.

Konkurs „Les animaux fantastiques”

2010-06-22 09:06

Wśród 350 uczestników z naszego województwa V nagrodę specjalną otrzymała uczennica klasy II D – Agnieszka Czysz, a nagrody drugiego stopnia otrzymały: Klaudia Lacheta z I C, Katarzyna Świerczek z I A i Katarzyna Kieś z II D.

Delegat Ambasady Belgii ponownie w naszym gimnazjum

Delegat Ambasady Belgii ponownie w naszym gimnazjum

2010-05-25 12:14

Już po raz trzeci w tym roku szkolnym, 24 maja, gościł u nas lektor belgijski – pan Axel Louvrier. Prowadził lekcje we wszystkich klasach językowych.

Gimnazjaliści we Francji

Gimnazjaliści we Francji

2010-05-20 09:29

Uczniowie naszego gimnazjum na obozie językowym we Francji.

„Frankofoniada 2010”

„Frankofoniada 2010”

2010-04-27 10:24

Adrianna Walach z III C zdobyła 3 miejsce w województwie, a jej koleżanki z klasy – Anna Mika i Maria Kruszyńska oraz Aleksandra Magiera i Hanna Rogowska z klasy II D zdobyły wyróżnienia.

Koncert Kolęd Francuskich

Koncert Kolęd Francuskich

2010-02-05 10:18

Spotkanie z Belgiem

Spotkanie z Belgiem

2009-12-14 12:29

Galeria 2006/2009

Galeria 2006/2009

2009-10-14 10:40

Prezent dla Sportowego Gimnazjum od Konsula Francji

Prezent dla Sportowego Gimnazjum od Konsula Francji

2009-10-05 11:53

2 października, podczas uroczystości w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, Konsul Generalny Francji Pascal Vagogne w obecności wicedyrektora Instytutu Francuskiego w Krakowie Michela Berthaut, Wojewody Śląskiego Zygmunta Łukaszczyka i Śląskiego Kuratora Oświaty Stanisława Fabera, na ręce Pani dyrektor i dwóch uczennic z klasy III C, przekazał szkole cyfrową tablicę interaktywną.

Strony: | 1 | 2 | 3 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale