Klasa językowa - europejska - DELF

Klasy uczące się języka francuskiego biorą udział w projekcie „Klasy frankofońskie na Śląsku”. Ich uczniowie angażują się w bardzo wiele konkursów związanych z tym językiem. Największym sukcesem roku szkolnego 2008/2009 był udział Doroty Radeckiej - uczennicy kl. III w finale Ogólnopolskiego Konkursu Poezji i Prozy Frankofońskiej w Warszawie. Dorota pokonała swoje koleżanki w organizowanym co roku etapie szkolnym, a w eliminacjach wojewódzkich zajęła III miejsce. W Katowicach naszą szkołę reprezentowała też Luiza Kubik.
Uczniowie klas językowych uczestniczyli w konkursie plastycznym na plakat związany z promocją piosenki francuskiej.
Poza konkursami artystycznymi uczniowie brali udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Francuskiego, w którym 7 uczniów zakwalifikowało się do etapu rejonowego. Natomiast w wojewódzkim konkursie „Frankofoniada 2009”, w którym oprócz wiedzy językowej trzeba było wykazać się znajomością kultury, geografii, cywilizacji i elementów polityki krajów francuskiego obszaru językowego na całym świecie, aż 15 uczniów znalazło się w finale, a Sandra Pytlik z klasy III została jego laureatką.
W ramach projektu lekcje w klasach frankofońskich prowadził Axel Louvrier - lektor z Belgii.
Uczniowie, jak co roku, brali udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Frankofonii, w czasie których mieli okazję doskonalić język i poznawać kulturę, kuchnię i obyczaje Francji.
W okresie świątecznym uczniowie uczą się wielu kolęd francuskich, które prezentują w czasie szkolnych jasełek i co roku biorą udział w koncercie kolęd organizowanym m.in. przez Stowarzyszenie Prof.- Europe.
W tym roku uczennice klasy III miały też okazję wystąpić przed arcybiskupem Damianem Zimoniem w czasie jego odwiedzin w szkole, śpiewając mu po francusku „Champs- Elysees”.
Trzeci już rok z rzędu uczniowie klasy trzeciej frankofońskiej przystąpili w czerwcu 2009 do międzynarodowego egzaminu z języka francuskiego – DELF. Po raz pierwszy w działalności klas frankofońskich dwóch uczniów przystąpiło do jednostki A2 (wyższy poziom egzaminu). Są to : Sandra Pytlik i Michał Gembal. Aż 15 uczniów przystąpiło do poziomu A1. Byli to: Emilia Brachmańska, Agnieszka Dużyńska, Katarzyna Dziedzic, Justyna Hajok, Luiza Kubik, Marcin Lebioda, Katarzyna Marciniak, Rafał Orzoł, Dorota Radecka, Adam Rojek, Maciej Sołtysik, Sylwia Sychta, Agata Weber, Karolina Włodarczyk i Estera Żymełka. Wszyscy uczniowie zdali egzamin, otrzymując bardzo dużo punktów.

 

O projekcie „Klasy frankofońskie na Śląsku” czytaj!

Sukcesy uczennic klasy językowej w Powiatowym Konkursie Języka Francuskiego

2013-06-19 21:45

29 maja 2013 r. nastąpiło rozstrzygniecie konkursu na plakat edukacyjny pt. „Panorama Francji –Alzacja”. Nasza szkoła wysłała 2 plakaty prezentujące w/w region. Należało na nim przedstawić liczne informacje dotyczące m.in. geografii, zabytków, kuchni, tradycji i sławnych ludzi związanych z Alzacją. Można było zaprezentować je w 2 wersjach językowych: polskiej i francuskiej.

II miejsce Martyny Skiby oraz wyróżnienie dla Magdaleny Przeliorz w Wojewódzkim Konkursie Języka Francuskiego

II miejsce Martyny Skiby oraz wyróżnienie dla Magdaleny Przeliorz w Wojewódzkim Konkursie Języka Francuskiego

2013-05-27 21:39

24 maja 2013 r. odbył się, piąty z kolei, Wojewódzki Konkurs Języka Francuskiego „Frankofoniada 2013”. W tym roku do szkolnych eliminacji przystąpiło około 200 uczniów z całego województwa. W naszej szkole było to 35 uczniów klas II i III, z tej liczby 6 osób z najwyższymi wynikami zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego: Martyna Skiba, Magdalena Przeliorz, Małgorzata Kubica, Dominika Popowska, Anna Gembalczyk oraz Jakub Adamczyk.

Wizyta lektorki z Belgii w naszym gimnazjum

Wizyta lektorki z Belgii w naszym gimnazjum

2013-04-05 20:02

3 kwietnia 2013 r. gościliśmy w naszej szkole lektorkę języka francuskiego - Belgijkę – panią Élodie Cailliau. Jest ona oddelegowana przez Ambasadę Belgii, a prowadzi zajęcia we wszystkich szkołach w województwie będących w projekcie „Klasy Frankofońskie na Śląsku”. U nas przeprowadziła zajęcia we wszystkich klasach językowych - od pierwszej do trzeciej.

Wieczór Kolęd Francuskich

Wieczór Kolęd Francuskich

2013-01-10 23:17

W tym roku, 9 stycznia, już po raz piąty odbył się w Ustroniu Wieczór Kolęd Francuskich. Wzięła w nim udział grupa 18 naszych gimnazjalistów klas językowych od pierwszej do trzeciej. Impreza miała miejsce w pięknym Domu Kultury „Prażakówka” w Ustroniu wypełnionym po brzegi występującymi uczniami i zaproszonymi gośćmi.

Międzynarodowy Egzamin Języka Francuskiego DELF

Międzynarodowy Egzamin Języka Francuskiego DELF

2012-06-26 22:28

23 czerwca 2012r. dziesiątka uczennic klasy językowej przystąpiła do Międzynarodowego Egzaminu z Języka Francuskiego DELF, zdając jednostkę A1. Egzamin składał się z 4 części. W każdej można było zdobyć maksymalnie 25 punktów. Certyfikat DELF wydawany we Francji uznawany jest na całym świecie i również na całym świecie, w ośrodkach Alliance Française, można zdawać wyższe jednostki tego egzaminu.

Międzynarodowy Egzamin Języka Francuskiego DELF

2012-06-21 14:11

20 czerwca 2011r. siedmioro uczniów klasy językowej przystąpiło do Międzynarodowego Egzaminu z Języka Francuskiego DELF, zdając jednostkę A1, a 21 czerwca dwie uczennice przystąpiły do zdawania wyższego etapu w/w egzaminu, jednostki A2.

Nasi gimnazjaliści w Paryżu i Brukseli

Nasi gimnazjaliści w Paryżu i Brukseli

2012-06-18 21:02

W dniach 11.06. – 17.06.2012r. uczniowie klasy II i III językowej przebywali we Francji i Belgii. Przez 3 dni poznawali zabytki Paryża. Przebywając w krajach frankofońskich mieli możliwość rozmawiania po francusku. Pobyt w innym kraju to nie tylko możliwość rozmowy w obcym języku, to również okazja poznania zabytków, kultury i obyczajów jego mieszkańców. Każdy taki wyjazd wzbogaca uczniów o nowe doświadczenia.

Maria Skupień - uczennica klasy III europejskiej - laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Francuskiego

Maria Skupień - uczennica klasy III europejskiej - laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Francuskiego

2012-04-13 19:30

30.03.2012r., już po raz czwarty, odbył się Wojewódzki Konkurs Języka Francuskiego „Frankofoniada 2012”. Eliminacje szkolne miały miejsce 27.02, a przystąpiło do nich aż 32 uczniów z klas drugiej i trzeciej językowej. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 7 uczennic z najlepszymi wynikami: Maria Skupień, Anna Gryt, Aleksandra Johna, Patrycja Skubała, Karolina Niemiec i Magdalena Hajok (z klasy III) oraz Martyna Skiba (z klasy II).

Regionalny Konkurs Poezji i Prozy Francuskiej

Regionalny Konkurs Poezji i Prozy Francuskiej

2012-02-29 20:42

17 lutego, kolejny już raz, odbyły się szkolne eliminacje do regionalnego Konkursu Poezji i Prozy Francuskiej. Uczennice gimnazjum miały okazję zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie. Oceniając poszczególne występy, jury brało pod uwagę stopień opanowania wybranego utworu literackiego, poprawność językową oraz interpretację. W konkursie na szczeblu regionalnym w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Katowicach reprezentować nas będą Dorota Stasiowska z klasy IC oraz Aneta Gardian z klasy IIA, które okazały się najlepsze w trakcie szkolnych eliminacji.

Dni języków obcych

Dni języków obcych

2011-11-28 19:04

W listopadzie gimnazjaliści z klasy IIIC – europejskiej zaangażowali się w działania mające na celu promocję nauki języków obcych. Wykorzystując umiejętności z dziedziny informatyki uczennice Patrycja Mikuła oraz Nicola Zamorowska przygotowały prezentacje przedstawiające najpiękniejsze zakątki Paryża i Londynu.

Axel Louvrier ponownie w naszej szkole

Axel Louvrier ponownie w naszej szkole

2011-05-25 15:01

23 maja, po raz kolejny, gościliśmy w szkole lektora z Belgii – pana Axela. Prowadził zajęcia w klasach językowych - od pierwszej do trzeciej. W klasie III była to typowa konwersacja, mająca na celu przygotowanie uczniów do części ustnej międzynarodowego egzaminu DELF, do którego wielu z nich przystąpi pod koniec czerwca bieżącego roku. Takie spotkania w klasach językowych są już u nas wieloletnią tradycją.

Frankofoniada 2011

Frankofoniada 2011

2011-05-06 10:10

Konkurs wojewódzki odbył się w Chorzowie w Miejskim Ośrodku Kultury. W ciągu 45 minut należało rozwiązać test składający się z 70 pytań z gramatyki, idiomów, słownictwa oraz geografii, kultury i cywilizacji krajów frankofońskich. Do finału konkursu, czyli części ustnej, zakwalifikowało się 7 osób, które zdobyły największą ilość punktów, wśród nich dwie nasze uczennice: Ola Magiera i Hania Rogowska. Zostały one finalistkami Wojewódzkiego Konkursu Frankofoniada.

Ogólnopolski Konkurs Poezji i Prozy Frankofońskiej

Ogólnopolski Konkurs Poezji i Prozy Frankofońskiej

2011-03-10 09:27

Jak co roku uczennice, uczące się języka francuskiego, zbierają laury w licznych konkursach. 5 marca 2011r. w Katowicach miał miejsce wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu Poezji i Prozy Frankofońskiej. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice, które pokonały swoje koleżanki na etapie szkolnym.

Konkurs Poezji i Prozy Frankofońskiej - etap szkolny

Konkurs Poezji i Prozy Frankofońskiej - etap szkolny

2011-02-08 21:19

3 lutego, kolejny już raz, odbyły się w naszej szkole eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Poezji i Prozy Frankofońskiej. Do rywalizacji o awans do kolejnego etapu konkursu zgłosiło się ponad dwadzieścia gimnazjalistek.

Concert de Chants de Noël

Concert de Chants de Noël

2011-01-31 15:07

13 stycznia 2011r. grupa gimnazjalistek z klas językowych, pierwszej i drugiej, wzięła udział w Wieczorze Kolęd Francuskich. Impreza, po raz drugi z rzędu, miała miejsce w pięknym Domu Kultury „Prażakówka” w Ustroniu wypełnionym po brzegi występującymi uczniami i zaproszonymi gośćmi.

Strony: | 1 | 2 | 3 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale