Polska reprezentacja w półfinale MŚ ISF - PAPEETE 2017

W dniach 27.05-3.06 2017 r. w stolicy Polinezji Francuskiej - Papeete odbywają się Mistrzostwa Świata Szkół w Siatkówce Plażowej. Udział w tej prestiżowej imprezie zagwarantowali sobie młodzi mieszkańcy naszego regionu zdobywając w ubiegłym roku, jako drużyna Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie, tytuł Mistrzów Polski Gimnazjady w tej dyscyplinie.
Reprezentacja Polski w składzie: Beniamin Granieczny (Czernica), Jakub Bugajski (Radlin) i Wojciech Szwed (Racibórz ), obecnie uczniowie klasy siatkarskiej pod patronatem ZAKSY w I LO im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu, wraz z trenerem Markiem Przybyszem (Wodzisław Śląski) do ostatniej chwili nie była pewna wyjazdu. Dzielące nas od Tahiti ponad 16000 km i związane z tym ogromne koszty wyprawy były sporą przeszkodą w organizacji wylotu. Na szczęście wielu ludzi dobrej woli oraz lokalne przedsiębiorstwa i Gmina Gaszowice zaangażowały się w projekt i pomogły spełnić marzenia młodych zdolnych siatkarzy. Za wsparcie sportowcy odwdzięczają się sukcesami na polinezyjskim piasku. Rywalizując w rozgrywkach grupowych z drużynami Brazylii, Włoch i Polinezji Polacy zajęli 2 miejsce i awansowali do półfinału Mistrzostw Świata!!! Fakt znalezienia się w czwórce najlepszych szkolnych drużyn świata cieszy tym bardziej, że chłopcy rywalizują w kategorii U 18 będąc o rok młodszymi od swoich rywali. Sporą szansę na medal ma również drużyna dziewcząt z Katowickiego Gimnazjum nr 18, która również zameldowała się w półfinale kategorii U 16 GIRL. W nocy z czwartku na piątek obie POLSKIE drużyny mogą już sobie zapewnić co najmniej tytuł Wicemistrzów Świata. Do tego potrzeba jednak pokonać bardzo mocne drużyny z Chin. Mecze finałowe odbędą się w piątkowy wieczór/noc. Na wspólne przeżywanie siatkarskich emocji zapraszamy do utworzonej dzięki uprzejmości SDL Spichlerz "STREFY KIBICA". W pięknych okolicznościach przyrody "Zameczku" w Czernicy ul. Wolności 38 prowadzona będzie transmisja na żywo z obydwu meczów biało-czerwonych. O szczegółowych godzinach relacji LIVE poinformujemy.

ZAPRASZAMY do wspólnego dopingowania i odwiedzenia stron:

 
> www.zagrajmywpapeete.xyz
> www.tntv.pf
> http://tahitibeachvolley2017.com/

 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale