Dawid Baluch - uczeń Sportowego Gimnazjum nr 2 w Radlinie stypendystą programu

          Miło nam poinformować, że uczeń naszego gimnazjum Dawid Baluch uzyskał status finalisty Future Leaders Exchange Program. Program ten został zatwierdzony przez Kongres Stanów Zjednoczonych w 1992 r. Jest on całorocznym w pełni sfinansowanym przez Departament Stanu USA programem wymiany uczniów szkół, którzy wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych na cały rok szkolny. Celem programu jest promowanie wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych, a mieszkańcami określonych krajów. Program realizowany jest w Polsce przy współpracy Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ambasady Stanów Zjednoczonych.
          Zgodnie z zasadami programu Dawid Baluch wyjedzie do Stanów Zjednoczonych oraz będzie uczęszczał do szkoły średniej w roku szkolnym 2017/2018.
          Warto podkreślić, że tylko nasz uczeń przeszedł trudną rekrutację i został wybrany jako jeden z 31 finalistów spośród blisko 2000 aplikujących.
Gratulujemy Dawidowi oraz jego rodzicom.

 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale