Akcja mammograficzna z okazji Dnia Matki

Szanowni Państwo,

Z okazji Dnia Matki, Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, Oddział w Gliwicach wraz z Urzędem Miasta Radlin (Wydział Edukacji) organizuje akcję mammograficzną.

 
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kobiet oraz aby umożliwić paniom łatwiejszy dostęp do rzetelnej pracowni mammograficznej, blisko miejsca zamieszkania i bez wcześniejszych zapisów, badanie będzie można wykonać w mammobusie gliwickiego Centrum Onkologii w dniach 24, 25 i 26 maja 2017 r. przy Miejskim Ośrodku Kultury w RADLINIE (ul. Mariacka 9).


Nasza mobilna pracownia wyposażona jest w najnowszej generacji cyfrowy mammograf Mammomat Inspiration, pozwalający uzyskać najwyższą jakość obrazu przy zastosowaniu bardzo niskiej dawki promieniowania. Ponadto, gwarantujemy również opis zdjęć przez minimum dwóch lekarzy Centrum Onkologii, cyfrowe archiwizowanie zdjęć, a także dalszą opiekę i badania w przypadku wykrycia zmian w obrębie piersi.
W tym roku, z bezpłatnej mammografii skryningowej może skorzystać ponad 1 400 mieszkanek Radlina. W 2016 roku w ramach Programu przebadało się 481 pań. Miejmy nadzieję, że w tym roku, z bezpłatnego badania przysługującego co 2 lata wszystkim ubezpieczonym Polkom w wieku 50-69 lat (bez względu na adres zamieszkania!!!) skorzysta więcej pań.

 

Z bezpłatnej mammografii mogą skorzystać ubezpieczone kobiety urodzone w latach 1948-1967, które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii refundowanej przez NFZ.

 
Po raz pierwszy zapraszamy panie, które w tym roku będą obchodzić

50 urodziny (bez względu w którym miesiącu!).

 
Nie jest potrzebne skierowanie lekarskie ani zaproszenie.


Nie ma znaczenia adres zamieszkania/zameldowania.

  

ZAPRASZAMY

 

 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale