Aktualności

Udany występ naszych najmłodszych pływaków

2016-11-28 12:51

Na pływalni „Olimpijczyk” w Gliwicach odbyła się II runda Ligi Klubów Śląskich w pływaniu, w których wystartowało 466 zawodników z 26 klubów województwa śląskiego. Naszą szkołę reprezentowali zawodnicy Górnika Radlin z rocznika 2006, którzy swój występ muszą uznać za bardzo udany. Cieszą nas wysokie lokaty w startach indywidualnych, ale szczególnie cieszą uzyskane wyniki. Prawie każdy start naszych najmłodszych pływaków przyniósł poprawę rekordu życiowego w danej konkurencji.

"Bezpieczeństwo w sieci" - kurs internetowy dla rodziców

2016-11-24 17:38

Link do strony "Bezpieczeństwo w sieci" - kurs internetowy dla rodziców.

Reforma oświaty - informacja dla rodziców

2016-11-17 12:59

W związku z planowaną reformą oświaty i związanej z tym stopniowym wygaszaniem istniejących gimnazjów w Radlinie (Gimnazjum nr 1 przy ul. Makuszyńskiego i Sportowe Gimnazjum nr 2 przy ul. Rogozina), zakłada się utworzenie dodatkowej Szkoły Podstawowej nr 1 w miejsce dotychczasowego Gimnazjum nr 1 przy ul. Makuszyńskiego 17.

V Miting Pływacki – Rybnik 2016

2016-10-26 14:27

Kolejny udany występ zanotowali nasi pływacy w V Mitingu Pływackim - Rybnik 2016. W zawodach startowało 250 zawodników z 23 klubów z całej Polski. KS Górnik Radlin reprezentowali uczniowie naszej szkoły od klasy czwartej szkoły podstawowej do klasy drugiej gimnazjum. Bardzo nas cieszą miejsca na podium, jak również wyniki uzyskane przez naszych zawodników na tych zawodach (w większości lepsze od rekordów życiowych).

Laura z 3c trzecia w zawodach o Puchar Prezydenta Opola w kategorii zuchów

2016-10-24 19:32

Laura Misiak, uczennica klasy 3c naszej szkoły podstawowej, zajęła III miejsce w kategorii zuchów podczas turnieju szermierczego o Puchar Prezydenta Opola. Laura reprezentuje Towarzystwo Szermierzy „Górnik Radlin”, a jej trenerką jest Dominika Mosler-Plura.

IX Turniej Szermierczy OPEN

2016-10-24 08:31

Dnia 22.10.2016 odbył się w Opolu IX Turniej Szermierczy OPEN o Puchar Prezydenta Miasta. Nasza uczennica klasy IC oraz zawodniczka klubu UKS „Trójka Radlin” Marta Krause stanęła na podium zdobywając III miejsce.

Sztafetowe biegi przełajowe

2016-10-11 15:52

W dniu 10.10.2016 r., w Wodzisławiu Śląskim, odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe. W kategorii szkół podstawowych dziewczyny wywalczyły drugie miejsce, chłopcy również przybiegli jako drudzy na metę, co dało naszej szkole podstawowej w klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsce. Dziewczyny, reprezentujące nasze gimnazjum, wywalczyły siódme miejsce, natomiast chłopcy uplasowali się na szóstym miejscu.

Sebastian Mandrysz Finalistą Pucharu Polski

2016-10-11 15:09

Dnia 08.10.2016 r. w Gliwicach odbył się II Puchar Polski Juniorów Młodszych w szpadzie mężczyzn. W zawodach tych brało udział 108 szpadzistów, w tym Sebastian Mandrysz, uczeń klasy IIA, zawodnik UKS „Trójka Radlin”. Sebastian na planszy walczył rewelacyjnie, wygrał wszystkie walki w grupie, następnie pokonał kolejno swoich przeciwników w walkach pucharowych, aż do ćwierć finału. Tutaj uległ koledze z Klubu Sportowego Szpada Wrocław 15:11. Ostatecznie Sebastian został FINALISTĄ zawodów zajmując VII miejsce!

Sukces sztafety dziewcząt

2016-10-11 15:02

W piątek 07.10.2016 r., na pływalni w Dąbrowie Górniczej, odbyła się pierwsza runda Ligi Klubów Śląskich rocznika 2004. W zawodach brali udział uczniowie klasy 6a oraz dwie uczennice z klasy IA gimnazjum naszej szkoły.

Udane rozpoczęcie sezonu pływackiego

2016-10-10 12:30

Sezon pływacki udanie rozpoczęli uczniowie rocznika 2005 (klasy 5a/6a), którzy na pływalni radlińskiego MOSiR-u pobili kilkanaście rekordów życiowych. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Julia Jajko, która dwukrotnie stawała na podium zajmując 2 miejsce na 100m stylem klasycznym oraz 100m stylem zmiennym. Szczególnie cieszy, że w swoich startach Julia wyraźnie poprawiła swoje wcześniejsze najlepsze osiągnięcia.