Aktualności

Artystyczne inspiracje

Artystyczne inspiracje

2017-02-17 13:09

W czwartkowy poranek uczniowie biorący udział w projekcie ,,Młody Obywatel” zaprosili do siebie przedstawicielki Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych. Panie podczas warsztatów pomogły dzieciom stworzyć piękne, wiosenne krokusy. Wszystko powstało z kolorowej bibuły, patyczków i drucików. Spotkanie przebiegło jak zwykle w miłej, serdecznej atmosferze.

Przekaż 1% podatku naszej szkole

Przekaż 1% podatku naszej szkole

2017-02-16 15:41

W roku 2016 z 1% podatku podarowanego Fundacji Rosa szkoła dofinansowała nagłośnienie na sali gimnastycznej. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na rzecz szkoły. Prosimy nie zapomnieć o nas podczas rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Aktywni w ruchu

Aktywni w ruchu

2017-02-15 08:39

Współpraca uczniów zaangażowanych w projekt "Młody Obywatel” z paniami ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych mobilizuje obie strony do wspólnej aktywności. Nauczyliśmy się od siebie nawzajem już wiele. Czujemy się ze sobą bardzo dobrze. Poznaliśmy wzajemnie swój potencjał.

Konkurs recytatorski dla uczniów klas 1-3 SP

Konkurs recytatorski dla uczniów klas 1-3 SP

2017-02-14 13:15

13 lutego zorganizowano Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3 SP. Dzieci pięknie zaprezentowały utwory różnych autorów. Po burzliwej naradzie jury wyłoniło ośmioro uczestnikó. Te osoby będą naszą szkołę reprezentowały 6 marca na konkursie międzyszkolnym na Głożynach.

Wyniki konkursu na najpiękniejszą lalkę UNICEF-u

Wyniki konkursu na najpiękniejszą lalkę UNICEF-u

2017-02-13 14:16

Zamieszczamy wyniki konkursu na najpiękniejszą lalkę UNICEF-u.

Bartek i Kamil wywalczyli brązowy medal

Bartek i Kamil wywalczyli brązowy medal

2017-02-12 20:54

Uczniowie naszej szkoły - Bartłomiej Musiolik oraz Kamil Huwer - reprezentujący TS „Górnik Radlin” zdobyli brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Śląska Juniorów. Zawody odbyły się 12.02.2017 r. w Radlinie.

Uczymy się tolerancji!

Uczymy się tolerancji!

2017-02-07 16:31

W ramach obchodów "Tygodnia Tolerancji" uczniowie klas I-III SP integracyjnych wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych poznając technikę wyplatania form papierowych. W zajęciach uczestniczyli zaproszeni goście - uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Niedobczycach wraz z instruktorem.

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

2017-02-07 16:04

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet.

Tolerancja w 3a

Tolerancja w 3a

2017-02-06 19:37

Szóstego lutego klasa 3a zapoznawała się z terminem "TOLERANCJA". Uczniowie próbowali "wcielić" się w rolę osoby niedosłyszącej, niewidomej itp. Wykonywali szereg różnych zadań związanych z tolerancją. Uczniowie teraz wiedzą, iż każdy człowiek na prawo żyć, uczyć się, bawić się, realizować swoje marzenia. Każdy jest inny, ale wszyscy mają równe prawa.

Tydzień Tolerancji w ZSS

Tydzień Tolerancji w ZSS

2017-02-06 15:12

OD 6.02.2017 DO 17.02.2017; PODSUMOWANIE AKCJI NASTĄPI: 23 lutego 2017 roku o godzinie 16:00 w Miejskim Ośrodku Kultury. Połączone będzie z obchodami 20-lecia Miasta Radlin. W trakcie imprezy odbędzie się kiermasz lalek wykonanych przez uczniów Zespołu Szkół Sportowych.

"Kolorowe dzieci" - konkurs wokalny

"Kolorowe dzieci" - konkurs wokalny

2017-02-06 14:56

W ramach projektów "Tydzień Tolerancji" oraz "Wszystkie kolory świata" w dniu 6 lutego w naszej szkole odbył się konkurs wokalny. Zadaniem uczestników było zaśpiewanie piosenki Majki Jeżowskiej "Kolorowe Dzieci”. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i talentem wokalnym. Przygotowane przez nich wersje utworu charakteryzowały się wysokim poziomem artystycznym. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, a zwycięski zespół Falling 4 w składzie Julia Bluszcz, Oliwia Nawrat, Julia Kowalczyk oraz Patrycja Rosa wystąpią 23 lutego na gali podsumowującej wyżej wymienione projekty, w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie.

Podziękowania i życzenia z Iraku

Podziękowania i życzenia z Iraku

2017-02-05 20:01

W listopadzie 2016 roku w okresie świątecznym uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli własnoręcznie przygotowali i wysłali świąteczne kartki z życzeniami dla żołnierzy przebywających na misjach zagranicznych. W odpowiedzi na naszą akcję otrzymaliśmy certyfikat i podziękowania od dowódcy polskiego kontyngentu wojsk specjalnych płk Mieczysława Bieńka i żołnierzy tam przebywających. Żołnierze przesyłają życzenia zdrowia, szczęścia i wytrwałości w 2017 roku wszystkim Uczniom i Nauczycielom naszej szkoły.

Informacja z biblioteki szkolnej

Informacja z biblioteki szkolnej

2017-01-12 10:12

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkolna biblioteka została wyposażona w nowoczesny biblioteczny program komputerowy MOL NET+. Dzięki temu programowi możemy naszym czytelnikom udostępnić wgląd do Katalogu Online biblioteki szkolnej w systemie OPAC. Od tej pory czytelnicy mogą z każdego miejsca (mając dostęp do Internetu) przeglądać zasoby księgozbioru bibliotecznego. Wystarczy wejść na stonę szkoły do zakładki BIBLIOTEKA - KATALOG BIBLIOTEKI SZKOLNEJ. Zachęcamy do korzystania z katalogu.

Szkoła otrzymała certyfikat "Chronimy Dzieci"

Szkoła otrzymała certyfikat "Chronimy Dzieci"

2017-01-04 21:59

Nasza szkoła przystąpiła w październiku 2016 roku do realizacji programu „Chronimy Dzieci”. Realizowany jest on w ramach Rządowego Programu "Bezpieczna i przyjazna szkoła". Jego autorem i koordynatorem jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym celem programu jest zapobieganie i przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci ze strony osób dorosłych, a także rówieśników. Chcąc uzyskać certyfikat „Chronimy Dzieci” musieliśmy spełnić wysoki poziom standardów, a także wzbogacić wiedzę uczniów, rodziców i pracowników szkoły w zakresie ochrony dzieci przed przemocą i krzywdzeniem. Szkoła spełniła wszystkie te wymagania i otrzymała CERTYFIKAT "CHRONIMY DZIECI".

Kuratoryjne Konkursy Przedmiotowe

Kuratoryjne Konkursy Przedmiotowe

2016-12-21 22:19

Do II etapu konkursów dostali się: Marta Świekatoń - uczennica IIIC - język francuski - opiekun pani Barbara Gembal, Mateusz Wawrzyniak - uczeń klasy IIIA - matematyka - opiekun pani Gabriela Bugla, Dawid Zysk - uczeń klasy IIIC - matematyka - opiekun pani Katarzyna Karsznia. Gratulujemy uczniom i opiekunom. Czekamy na dobre wieści!

Strony: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale