Aktualności

Miejski konkurs recytatorski dla uczniów klas 1-3

Miejski konkurs recytatorski dla uczniów klas 1-3

2017-03-08 20:35

6 marca reprezentanci naszej szkoły w składzie Alicja Pukowiec, Oliwia Tkocz, Maksymilian Rduch, Natalia Kluba, Amelia Dyhlinger, Emilia Grabowska brali udział w Miejskim Konkursie Recytatorskim "Festiwal słowa". Wszyscy się pięknie zaprezentowali, ale do etapu rejonowego mogły przejść tylko trzy osoby. Z naszej szkoły udało się to Alicji oraz Emilce. 11 kwietnia odbędzie się konkurs powiatowy, gdzie dziewczyny podejmą kolejne wyzwanie. Gorąco gratulujemy i trzymamy kciuki !!!

"Młodzi pisarze" zostali nagrodzeni

"Młodzi pisarze" zostali nagrodzeni

2017-03-05 20:17

Drugiego marca zostały wręczone nagrody wszystkim uczestnikom konkursu „Młody pisarz. Lepszy Internet zależy od Ciebie”, który został zorganizowany w ramach akcji Dzień Bezpiecznego Internetu 2017. Uczniowe otrzymali dyplomy i „komputerowe” nagrody. Gratulujemy!

Konkurs recytatorski w gimnazjum

Konkurs recytatorski w gimnazjum

2017-03-05 20:12

Pierwszego marca odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego dla uczniów gimnazjum. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy IIC, Patrycja Rosa, drugie - uczennica klasy IIIC, Natalia Muczyń, a trzecie - uczennica klasy IIIC, Emilia Dziembowska. Laureatki będą reprezentowały nasze gimnazjum na konkursie powiatowym, który odbędzie się 15 marca. Życzymy powodzenia!

Starcie tytanów

Starcie tytanów

2017-03-04 19:29

W piątek 3 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny dla uczniów klas piątych. Do pojedynku z wiedzy o mitach stanęło aż 18 uczniów. Najliczniejszą reprezentację wystawiła klasa 5a, ale zwycięzcą okazał się uczeń klasy 5b! To liczne grono miłośników świata starożytnego przystąpiło do napisania testu sprawdzającego wiedzę mitologiczną oraz znajomość związków frazeologicznych pochodzących z mitów. Nasi uczniowie poradzili sobie z zadaniami tak dobrze, że potrzebna była dogrywka.

Uroczysta gala podsumowująca projekty realizowane w naszej szkole

Uroczysta gala podsumowująca projekty realizowane w naszej szkole

2017-02-28 15:05

23 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie, odbyła się uroczysta gala będąca podsumowaniem projektów realizowanych w naszej szkole. Podjęte inicjatywy dotyczyły projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej "Młody Obywatel", projektu UNICEF "Wszystkie Kolory Świata" oraz II edycji projektu "Tydzień Tolerancji".

Z wizytą w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Niedobczycach

Z wizytą w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Niedobczycach

2017-02-28 14:46

W ramach realizowanego w naszej szkole projektu Tydzień Tolerancji uczniowie klas integracyjnych gościli w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Niedobczycach. Uczniowie wraz z opiekunami mogli zobaczyć jak wygląda ośrodek, zostali serdecznie przyjęci przez podopiecznych oraz pracowników placówki, poznali pracownie tam funkcjonujące oraz bezpośrednio uczestniczyli w integracyjnych zajęciach warsztatowych.

Spotkanie z panią Joanną Adamczyk

Spotkanie z panią Joanną Adamczyk

2017-02-28 13:51

16 lutego w ramach projektu Tydzień Tolerancji odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią Joanną Adamczyk, nauczycielką języka angielskiego z Rydułtów. Pani Joanna opowiadała w jaki sposób pomimo trudności wynikających z jej niepełnosprawności zdobyła wymarzony zawód, realizuje się jako nauczyciel oraz próbuje spełniać swoje marzenia.

Szkolny Konkurs Recytatorski klas 4-6 szkoły podstawowej

Szkolny Konkurs Recytatorski klas 4-6 szkoły podstawowej

2017-02-27 09:42

24.02.2017 r. w czytelni został zorganizowany szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas IV-VI. To bardzo ważny element edukacji polonistycznej, biorąc pod uwagę fakt, że we współczesnym świecie sztuka mówienia zamiera. W konkursie wzięło udział 11 uczestników. Uczniowie recytowali wybrane przez siebie wiersze oraz fragment prozy.

Liga Klubów Śląskich rocznika 2004

Liga Klubów Śląskich rocznika 2004

2017-02-27 09:17

Dnia 24.02.2017 w Dąbrowie Górniczej odbyła się III runda Ligi Klubów Śląskich rocznika 2004. W zawodach startowało ok. 200 zawodników z 25 klubów woj. śląskiego. Klub Sportowy „Górnik Radlin” reprezentowali uczniowie klasy 6a i dwie uczennice klasy IA Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie.

Sztafety na medal!

Sztafety na medal!

2017-02-23 15:15

Dnia 22.02.2017 na pływalni radlińskiego MOSiR-u odbyła się trzecia runda Ligi Klubów Śląskich w pływaniu. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy KS Górnik Radlin - uczniowie klas 5a i 6a, którzy w każdym starcie poprawiali swoje wyniki życiowe. Na szczególne wyróżnienie zasługuje występ sztafety mieszanej 8x50m oraz sztafety dziewcząt 4x100m w stylu dowolnym, które stanęły na podium (zajęły 3 miejsce).

Znamy już „Mistrzów pięknego czytania” spośród radlińskich trzecioklasistów!

Znamy już „Mistrzów pięknego czytania” spośród radlińskich trzecioklasistów!

2017-02-23 14:13

W czwartek, 23 lutego, w bibliotece szkolnej ZSS spotkali się uczniowie - przedstawiciele klas trzecich wszystkich radlińskich szkół podstawowych, którzy wygrali szkolny etap „Konkursu pięknego czytania”. Celem konkursu jest uwrażliwianie dzieci na piękno słowa pisanego, zachęcenie do częstego sięgania po książkę, rozwijanie zdolności pięknego czytania oraz kształcenie umiejętności rywalizacji w spokojnej, miłej atmosferze. Konkurs - tradycyjnie - składał się z dwóch części. Pierwsza to głośne czytanie przez uczniów fragmentów prozy, druga - poezji.

"Szkubaczki" - lekcja regionalizmu

"Szkubaczki" - lekcja regionalizmu

2017-02-21 21:41

21 lutego uczniowie klasy 2c i 2a pojechali do Osin na żywą lekcję regionalizmu. Temat lekcji brzmiał: "Szkubaczki". W przemiłej atmosferze dzieci "szkubały" pierze, zakosztowały wygody spania na materacach ze słomy, puchowych poduszkach i pod pierzyną. Miały okazję pisać gęsim piórem. Wzięły też udział w przedstawieniu teatralnym baśni "Brzydkie kaczątko". W grupach wykonały gęś, którą na pamiątkę przywiozły do szkoły.

Wyniki szkolnego konkursu "Młody pisarz"

Wyniki szkolnego konkursu "Młody pisarz"

2017-02-20 19:53

Bardzo dziękujemy za liczny udział w konkursie, wszystkie prace były wyjątkowe i zasługują na pochwałę. Z zebranych prac komisja postanowiła nagrodzić następujące osoby:

Występ naszej uczennicy podczas Święta Mowy Ojczystej w Radlinie

Występ naszej uczennicy podczas Święta Mowy Ojczystej w Radlinie

2017-02-19 17:41

Agata Krawiec - uczennica kl. 5c - wystąpiła w sobotę w Miejskim Ośrodku Kultury. Jednym z punktów programu przygotowanego na Dziyń Godki Ślońskij był spektakl teatralny w wykonaniu Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych, a nasza uczennica wystąpiła w nim gościnnie w ramach współpracy w projekcie ,,Młody Obywatel”. Było to ostatnie wspólne przedsięwzięcie projektowe, podczas którego obie strony pokazały, że junior i senior to mogą być "dwa kamraty".

"Jesteśmy tolerancyjni" - zajęcia warsztatowe w 3c

"Jesteśmy tolerancyjni" - zajęcia warsztatowe w 3c

2017-02-17 13:24

15 lutego uczniowie klasy 3c uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pt.: "Jesteśmy tolerancyjni!". Poznaliśmy różne rodzaje niepełnosprawności z którymi spotykamy się na co dzień w naszej szkole i nie tylko. Obejrzeliśmy prezentacje przybliżającą nam problemy z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne i dowiedzieliśmy się jak im pomoc. Układaliśmy puzzle i wykonywaliśmy plakaty.

Strony: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale