Aktualności

Uczniowie z kl. 5c otrzymali DYPLOMY MŁODEGO OBYWATELA

Uczniowie z kl. 5c otrzymali DYPLOMY MŁODEGO OBYWATELA

2017-04-03 09:09

Za nami ostatni etap projektu społecznego w ramach ogólnopolskiego programu "Młody Obywatel” w roku szkolnym 2016/2017. Podsumowaliśmy naszą pracę, uczniowie stworzyli relację końcową, a opiekunki projektu ankietę ewaluacyjną. W ramach podziękowania za współpracę opiekunowie projektu otrzymali zaświadczenia, a uczniowie, którzy brali udział w działaniach projektowych, otrzymali dyplomy, na które zasłużyli sumiennym wywiązywaniem się z obowiązków projektowych, a przede wszystkim odpowiedzialną postawą, pomysłowością i aktywnością podczas pracy w grupie. Gratulujemy sukcesu!

The Ugly Duckling – spotkanie czytelnicze

The Ugly Duckling – spotkanie czytelnicze

2017-03-31 21:30

31 marca po raz kolejny zorganizowałyśmy spotkanie czytelnicze w języku angielskim i polskim pt. "The Ugly Duckling". Tym razem udział wzięły klasy 3a i 3g. Tego dnia z gościnną wizytą przybyła do naszych klas pani Joanna Mika - nauczycielka języka angielskiego. Pani Joanna odczytała dzieciom treść bajki "The Ugly Duckling". Po czym uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanego tekstu, oczywiście w języku angielskim. Następnie ochoczo zabrali się do wykonywania zadań.

Udział naszych uczennic w konkursach powiatowych

Udział naszych uczennic w konkursach powiatowych

2017-03-31 09:02

W marcu uczennice klas szóstych reprezentowały naszą szkołę w Konkursach Powiatowych. Uczennica klasy VI e - Natalia Przybyłek w dniu 8.03.2017 r. wzięła udział w III Powiatowym Konkursie Ortograficznym pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Rydułtowy o tytuł "Mistrza Ortografii". 22.03.2017 r. w RCK w Rydułtowach odbył się XII Powiatowy Konkurs Recytatorski. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Sznapka, uczennica klasy VI c, która pięknie wyrecytowała wiersz J. Brzechwy "Dwie krawcowe" oraz fragment "Ani z Zielonego Wzgórza".

"Nie tylko w świecie ciszy - usłysz mnie” - innowacja pedagogiczna

2017-03-31 08:52

Od 1 marca w naszej szkole wprowadzana jest innowacja pedagogiczna: „Nie tylko w świecie ciszy - usłysz mnie”. Skierowana jest do uczniów klasy 1c - integracyjnej. Jest to innowacja metodyczno-organizacyjna. Autorkami innowacji są: wychowawca klasy 1c - mgr Małgorzata Konsek, oraz nauczyciel wspomagający - mgr Estera Kwaśnik. Innowacja będzie prowadzona w klasach I, II i III szkoły podstawowej, w klasie integracyjnej. W czasie zajęć będzie pokazywany uczniom sposób porozumiewania się za pomocą gestów. W klasie pierwszej, wykorzystując formę zabawy, będzie prowadzona nauka alfabetu palcowego równolegle z wprowadzanym wzorem litery. W klasie drugiej i trzeciej będą uczone wybrane znaki języka migowego. Uczniowie będą zachęcani do integracji, do burzenia granic między osobami zdrowymi a tymi, którzy mają różne deficyty rozwojowe.

Nabór do Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radlinie

Nabór do Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radlinie

2017-03-30 14:12

Szkoła organizuje nabór do Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2. Rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do szkoły zapraszamy do składania zgłoszeń lub wniosków.

Kolejne sukcesy szpadzistów

Kolejne sukcesy szpadzistów

2017-03-28 21:31

24 marca 2017 Jakub Kurek (IA) w największym, już 40 Międzynarodowym Turnieju Szermierczym dla dzieci do lat 15 w swojej kategorii wiekowej, w której startowało 206 zawodników wywalczył sobie finałowe 8 miejsce! Na planszach Jakub poradził sobie świetnie eliminując przeciwnika za przeciwnikiem, Jakub jako jedyny Polak, w swojej kategorii wiekowej, znalazł się w finałowej 8.

Przywieźli brązowe medale z Mistrzostw Śląska Juniorów Młodszych w szpadzie

Przywieźli brązowe medale z Mistrzostw Śląska Juniorów Młodszych w szpadzie

2017-03-28 09:12

26.03.2017 w Siemianowicach Śląskich odbyły się Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych w szpadzie. Najlepiej indywidualnie zaprezentował się Bartłomiej Musiolik z 3A Sportowego Gimnazjum zdobywając brązowy medal. Na tym samym stopniu podium stanęła drużyna T.S. Górnik Radlin, którą reprezentował Kamil Huwer z 3A i Bartłomiej Musiolik z 3A.

Martynka zwyciężyła w Powiatowym Konkursie Matematycznym

Martynka zwyciężyła w Powiatowym Konkursie Matematycznym

2017-03-23 16:20

23 marca odbył się w szkole w Marklowicach powiatowy konkurs matematyczny uczniów klas trzecich. Dwóch uczniów Mikołaj Serzysko i Martyna Irczyk reprezentowali naszą szkołę, zmierzyli się z zadaniami i świetnie sobie z nimi poradzili. Po zaciętej walce, nie obyło się bez dogrywki, wyłoniono zwycięzców. Martynka Irczyk zdobyła pierwsze miejsce i będzie reprezentować nas na wojewódzkim konkursie matematycznym, który odbędzie się w Czerwionce-Leszczynach.

Międzyszkolny konkurs "Mistrz pięknego czytania" dla czwartoklasistów

Międzyszkolny konkurs "Mistrz pięknego czytania" dla czwartoklasistów

2017-03-23 14:17

W czwartek, 23 marca, w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 4 spotkali się przedstawiciele klas czwartych wszystkich radlińskich szkół podstawowych, którzy wygrali szkolny etap „Konkursu pięknego czytania”.

Ortograficzne zmagania trzecioklasistów

Ortograficzne zmagania trzecioklasistów

2017-03-22 21:04

16 marca odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas trzecich. Z ortografią zmagali się: Alicja Pukowiec, Martyna Irczyk, Jacek Nawrat, Filip Adamczyk, Zosia Kowalska, Natalia Wolska i Bartosz Gerlich. Uczniowie świetnie poradzili sobie z dyktandem. Potrafili również właściwie napisać wskazane wyrazy zawierające trudności ortograficzne. Należało jednak wybrać zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie ortograficznym.

Lalka UNICEF "Wszystkie kolory świata"

Lalka UNICEF "Wszystkie kolory świata"

2017-03-22 08:19

Znamy już wyniki konkursu.

Nabór do klasy 1 Szkoły Podstawowej nr 2

Nabór do klasy 1 Szkoły Podstawowej nr 2

2017-03-15 15:06

Szkoła organizuje nabór do klasy pierwszej Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2. Rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do szkoły zapraszamy do składania zgłoszeń lub wniosków.

Miejski Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 4-6 rozstrzygnięty!

Miejski Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 4-6 rozstrzygnięty!

2017-03-08 20:59

7 marca w naszej szkole odbył się konkurs dla uczniów klas 4-6. Recytatorzy byli świetnie przygotowani, więc praca w jury była wielką przyjemnością. Wśród 9 uczennic reprezentujących radlińskie szkoły podstawowe znalazły się 3 laureatki konkursu. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom przygotowującym do konkursu, a szczególne słowa uznania kierujemy w stronę tych uczennic, które okazały się najlepsze i życzymy powodzenia podczas XII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 22 marca w Rydułtowach.

Miejski konkurs recytatorski dla uczniów klas 1-3

Miejski konkurs recytatorski dla uczniów klas 1-3

2017-03-08 20:35

6 marca reprezentanci naszej szkoły w składzie Alicja Pukowiec, Oliwia Tkocz, Maksymilian Rduch, Natalia Kluba, Amelia Dyhlinger, Emilia Grabowska brali udział w Miejskim Konkursie Recytatorskim "Festiwal słowa". Wszyscy się pięknie zaprezentowali, ale do etapu rejonowego mogły przejść tylko trzy osoby. Z naszej szkoły udało się to Alicji oraz Emilce. 11 kwietnia odbędzie się konkurs powiatowy, gdzie dziewczyny podejmą kolejne wyzwanie. Gorąco gratulujemy i trzymamy kciuki !!!

Konkurs recytatorski w gimnazjum

Konkurs recytatorski w gimnazjum

2017-03-05 20:12

Pierwszego marca odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego dla uczniów gimnazjum. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy IIC, Patrycja Rosa, drugie - uczennica klasy IIIC, Natalia Muczyń, a trzecie - uczennica klasy IIIC, Emilia Dziembowska. Laureatki będą reprezentowały nasze gimnazjum na konkursie powiatowym, który odbędzie się 15 marca. Życzymy powodzenia!

Strony: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale