Aktualności

Powitanie wiosny w naszej szkole

Powitanie wiosny w naszej szkole

2017-03-23 08:29

W dniu 21 marca w naszej szkole uczniowie klas 4-6 entuzjastycznie przywitali nową porę roku, biorąc udział w imprezie zorganizowanej przez SU. Duża sala gimnastyczna zakwitła w tym dniu jak budząca się do życia przyroda. Uśmiech ani na chwilę nie schodził z twarzy uczestników. Rywalizacja międzyklasowa angażowała nie tylko ciało, ale i umysł, bowiem konkurencje konkursowe miały charakter nie tylko sprawnościowy, wymagały także wiedzy. Szczególne zainteresowanie wzbudziły wybory Miss Wiosny 2017, w których udział wzięły nie tylko dziewczyny.

Ortograficzne zmagania trzecioklasistów

Ortograficzne zmagania trzecioklasistów

2017-03-22 21:04

16 marca odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas trzecich. Z ortografią zmagali się: Alicja Pukowiec, Martyna Irczyk, Jacek Nawrat, Filip Adamczyk, Zosia Kowalska, Natalia Wolska i Bartosz Gerlich. Uczniowie świetnie poradzili sobie z dyktandem. Potrafili również właściwie napisać wskazane wyrazy zawierające trudności ortograficzne. Należało jednak wybrać zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie ortograficznym.

Sukces naszej reprezentacji na Mistrzostwach Szkół Sportowych w pływaniu

Sukces naszej reprezentacji na Mistrzostwach Szkół Sportowych w pływaniu

2017-03-22 13:11

W dniach 18-19.03.2017 r. na raciborskiej pływalni H2Ostróg odbyły się Mistrzostwa Szkół Sportowych w pływaniu. Wspaniale zaprezentowali się nasi „grzbieciści”. Alicja Zubczyńska zdobyła srebrny medal na dystansie 200m st. grzbietowym, a następnego dnia po zaciętej walce wywalczyła brązowy medal w konkurencji 100m st. grzbietowym. Patryk Rożenek natomiast, będąc w rewelacyjnej formie po Mistrzostwach Polski, dwukrotnie zdobył brązowy krążek na dystansach 100m i 200m st. grzbietowym. Ogromną niespodziankę sprawiła nam sztafeta dziewcząt 4x100m st. dowolnym. Nasze „Gwiazdki” wywalczyły upragniony srebrny medal!

Lalka UNICEF "Wszystkie kolory świata"

Lalka UNICEF "Wszystkie kolory świata"

2017-03-22 08:19

Znamy już wyniki konkursu.

Podróże! Podróże! Małe i duże!

Podróże! Podróże! Małe i duże!

2017-03-19 20:23

Uczniowie klasy 3c integracyjnej postanowili zwiększyć swoją wiedzę na temat podróży, szczególnie tych, o których była mowa w ostatnich tygodniach w szkolnych podręcznikach. Ameryka, Afryka, Australia, Meksyk, Japonia, Papua Nowa Gwinea, Chile, Chiny i wiele innych krajów mieliśmy okazję przybliżyć sobie wędrując po misyjnym muzeum w Raciborzu u Sióstr Misjonarek.

Dzień Św. Patryka w klasach 2-3 SP

Dzień Św. Patryka w klasach 2-3 SP

2017-03-17 18:19

17 marca w klasach 2 i 3 szkoły podstawowej obchodziliśmy Dzień Św. Patryka – święto irlandzkie, które zyskuje coraz większą popularność. Chcąc zjednoczyć się z Irlandczykami uczniowie ubrali się na zielono, zgodnie z tradycją, która dominuje w Irlandii. Następnie zobaczyli prezentację multimedialną na temat tego święta. Po niej otrzymali ćwiczenia, które miały za zadanie sprawdzić ich wiedzę. Teraz już wszyscy potrafią wymienić symbole związane z Dniem Św. Patryka.

"Mały matematyk” - konkurs międzyszkolny

"Mały matematyk” - konkurs międzyszkolny

2017-03-17 10:05

W naszej szkole - 14.03.2017 r. - odbył się międzyszkolny konkurs matematyczny „Mały Matematyk” skierowany do uczniów klas drugich i trzecich. Dzieci rozwiązywały zadania testowe zamknięte i otwarte przez 60 minut. Na zakończenie był słodki poczęstunek oraz rozdanie dyplomów i nagród matematycznych dla wszystkich uczestników. Do następnego etapu zakwalifikowały się dwie osoby z naszej szkoły: Martyna Irczyk z 3b i Mikołaj Serzysko z 3b. Uczniowie ci będą reprezentować nasze miasto na POWIATOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM.

Oferta edukacyjna naszej szkoły

Oferta edukacyjna naszej szkoły

2017-03-16 10:16

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej szkoły.

Nabór do klasy 1 Szkoły Podstawowej nr 2

Nabór do klasy 1 Szkoły Podstawowej nr 2

2017-03-15 15:06

Szkoła organizuje nabór do klasy pierwszej Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2. Rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do szkoły zapraszamy do składania zgłoszeń lub wniosków.

Szermierze na planszach w Mikołowie

Szermierze na planszach w Mikołowie

2017-03-14 12:32

Dnia 11 marca w Szermierczym Turnieju Małego Rycerza w Mikołowie startowała kategoria 2005-2006, w której brali udział Nasi uczniowie: Maria Małozięć (uczennica klasy Vb, UKS Trójka Radlin) oraz Adam Sojka (uczeń klasy Va, RMKS Rybnik). 12 marca natomiast w Szermierczym Turnieju o Puchar Burmistrza Mikołowa brali udział starsi uczniowie-szpadziści: młodzicy (2003-2004) oraz juniorzy młodsi (2001-2002). Juniorzy Młodsi spisali się na medal! I to nie tylko jeden!

Walczymy o koncert Majki Jeżowskiej dla naszej szkoły!

Walczymy o koncert Majki Jeżowskiej dla naszej szkoły!

2017-03-13 10:31

Prosimy o oddawanie głosów na naszą szkolną lalkę z projektu UNICEF Wszystkie kolory świata. Posiadacze kont Facebook mogą jednorazowo oddać głos przez cały okres trwania konkursu.

"Cukierku, ty łobuzie!" - czytamy w bibliotece

"Cukierku, ty łobuzie!" - czytamy w bibliotece

2017-03-12 20:37

Po feriach zimowych powróciliśmy do głośnego czytania w bibliotece. Uczniowie z klas nauczania zintegrowanego, mimo że potrafią już czytać, to uwielbiają jeszcze słuchać, gdy robią to inni. Aby wyjść małym czytelnikom naprzeciw, w bibliotece szkolnej czytają im na głos starsze koleżanki i koledzy z gimnazjum. Tym razem, w każdy wtorek i czwartek na długich przerwach, uczestnicy spotkań doskonale bawią się słuchając o zabawnych perypetiach małego kotka o imieniu Cukierek.

"Za niebieskimi drzwiami" - czytamy w bibliotece

"Za niebieskimi drzwiami" - czytamy w bibliotece

2017-03-12 20:30

Po feriach zimowych powróciliśmy do głośnego czytania w bibliotece. Chcąc zachęcić dzieci i młodzież do czytania książek i spędzania z nimi wolnego czasu, w we wtorki i w czwartki, zapraszamy uczniów klas 4 – 6 szkoły podstawowej do czytelni szkolnej. Podczas długich przerw koledzy i koleżanki z gimnazjum czytają na głos fragmenty wybranej książki. Tym razem czytamy powieść Marcina Szczygielskiego „Za niebieskimi drzwiami”.

Patryk brązowym medalistą Mistrzostw Polski!

Patryk brązowym medalistą Mistrzostw Polski!

2017-03-10 15:16

Do bardzo udanych należy zaliczyć starty uczniów klasy IIA naszego gimnazjum w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 15 letnich w pływaniu, które odbyły się 3-5 marca w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na pływalni Rawszczyzna wystartowało 592 zawodników reprezentujących barwy 140 klubów z całego kraju. W tak silnej konkurencji zawodnicy KS Górnik Radlin /Patryk Rożenek, Jan Strączek, Anita Wojtasik i Oliwia Kosiorowska/ skutecznie walczyli o uzyskanie jak najwyższych lokat, ustanawiając nowe rekordy życiowe.

Miejski Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 4-6 rozstrzygnięty!

Miejski Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 4-6 rozstrzygnięty!

2017-03-08 20:59

7 marca w naszej szkole odbył się konkurs dla uczniów klas 4-6. Recytatorzy byli świetnie przygotowani, więc praca w jury była wielką przyjemnością. Wśród 9 uczennic reprezentujących radlińskie szkoły podstawowe znalazły się 3 laureatki konkursu. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom przygotowującym do konkursu, a szczególne słowa uznania kierujemy w stronę tych uczennic, które okazały się najlepsze i życzymy powodzenia podczas XII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 22 marca w Rydułtowach.

Strony: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale