Aktualności

Konkurs Piosenki Francuskiej

Konkurs Piosenki Francuskiej

2017-04-10 10:09

6 kwietnia 2017r. 2 uczennice II klasy gimnazjum – europejskiej Julia Kowalczyk i Patrycja Rosa reprezentowały naszą szkołę w Konkursie Piosenki Francuskiej zorganizowanej w II LO im. ks. J. Tischnera. Odbył się on w ramach projektu edukacyjnego, którego hasłem przewodnim była „Nauka na językach”.

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do udziału w konkursach

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do udziału w konkursach

2017-04-06 14:31

W maju już po raz XIV będziemy obchodzić święto wszystkich bibliotek. Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach od 8 do 15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. W tym roku będziemy go świętować pod hasłem „BIBLIOTEKA. OCZYWIŚCIE!”. Z tej okazji biblioteka szkolna ogłasza konkursy dla uczniów.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2017-04-06 13:13

Światowy Dzień Autyzmu został ustanowiony przez ONZ i przypada 2 kwietnia. Jego celem jest podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych ze spektrum Autyzmu. Organizatorzy dbają o to, aby w większości państw i miast w tym dniu najważniejsze budynki zostały podświetlone na niebiesko. Akcja ta nazywa się „Light in up blue” i ma na celu ukazanie wsparcia i jedności z osobami cierpiącymi na Autyzm oraz ich rodzinami.

Ogromny sukces Martynki

Ogromny sukces Martynki

2017-04-05 15:30

We wtorek, 4 kwietnia, uczennica klasy trzeciej Martynka Irczyk wzięła udział w X Wojewódzkim Konkursie Matematycznym w Czerwionce-Leszczynach "Z Matematyką za Pan Brat". W konkursie uczestniczyło 24 uczniów z całego województwa, których wyłoniono w konkursach powiatowych. Martynka nie miała sobie równych, pokonała w zmaganiach matematycznych wszystkich uczestników i zdobyła pierwsze miejsce.

Noc z Andersenem w MBP w Radlinie

Noc z Andersenem w MBP w Radlinie

2017-04-03 09:25

W piątkowy wieczór klasa 3c i 3f spotkały się w Miejskiej Bibliotece na bajkowej przygodzie z panem Andersenem. Na naszych uczniów czekało mnóstwo atrakcji. Na sam początek Pan Andersen zaproponował posadzenie drzewka w bibliotecznym ogródku, nasi uczniowie nazwali go Andersen. Później rozpoczęła się chwila słuchania bajek, które czytał sam autor. Następnie zaproszono nas na taneczne pokazy wraz z nauką tańca.

I Rejonowy Konkurs Mitologiczny

I Rejonowy Konkurs Mitologiczny

2017-04-03 09:18

W dniu 29 marca 2017 w Szkole Podstawowej w Skrzyszowie odbył się I Rejonowy Konkurs Mitologiczny. Brało w nim udział 25 szkół z naszej okolicy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 5 - Maciej Mniszko i Jaromir Marković. Konkurs składał się z dwóch etapów - test wiedzy mitologicznej i prezentacja.

Uczniowie z kl. 5c otrzymali DYPLOMY MŁODEGO OBYWATELA

Uczniowie z kl. 5c otrzymali DYPLOMY MŁODEGO OBYWATELA

2017-04-03 09:09

Za nami ostatni etap projektu społecznego w ramach ogólnopolskiego programu "Młody Obywatel” w roku szkolnym 2016/2017. Podsumowaliśmy naszą pracę, uczniowie stworzyli relację końcową, a opiekunki projektu ankietę ewaluacyjną. W ramach podziękowania za współpracę opiekunowie projektu otrzymali zaświadczenia, a uczniowie, którzy brali udział w działaniach projektowych, otrzymali dyplomy, na które zasłużyli sumiennym wywiązywaniem się z obowiązków projektowych, a przede wszystkim odpowiedzialną postawą, pomysłowością i aktywnością podczas pracy w grupie. Gratulujemy sukcesu!

The Ugly Duckling – spotkanie czytelnicze

The Ugly Duckling – spotkanie czytelnicze

2017-03-31 21:30

31 marca po raz kolejny zorganizowałyśmy spotkanie czytelnicze w języku angielskim i polskim pt. "The Ugly Duckling". Tym razem udział wzięły klasy 3a i 3g. Tego dnia z gościnną wizytą przybyła do naszych klas pani Joanna Mika - nauczycielka języka angielskiego. Pani Joanna odczytała dzieciom treść bajki "The Ugly Duckling". Po czym uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanego tekstu, oczywiście w języku angielskim. Następnie ochoczo zabrali się do wykonywania zadań.

Udział naszych uczennic w konkursach powiatowych

Udział naszych uczennic w konkursach powiatowych

2017-03-31 09:02

W marcu uczennice klas szóstych reprezentowały naszą szkołę w Konkursach Powiatowych. Uczennica klasy VI e - Natalia Przybyłek w dniu 8.03.2017 r. wzięła udział w III Powiatowym Konkursie Ortograficznym pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Rydułtowy o tytuł "Mistrza Ortografii". 22.03.2017 r. w RCK w Rydułtowach odbył się XII Powiatowy Konkurs Recytatorski. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Sznapka, uczennica klasy VI c, która pięknie wyrecytowała wiersz J. Brzechwy "Dwie krawcowe" oraz fragment "Ani z Zielonego Wzgórza".

"Nie tylko w świecie ciszy - usłysz mnie” - innowacja pedagogiczna

2017-03-31 08:52

Od 1 marca w naszej szkole wprowadzana jest innowacja pedagogiczna: „Nie tylko w świecie ciszy - usłysz mnie”. Skierowana jest do uczniów klasy 1c - integracyjnej. Jest to innowacja metodyczno-organizacyjna. Autorkami innowacji są: wychowawca klasy 1c - mgr Małgorzata Konsek, oraz nauczyciel wspomagający - mgr Estera Kwaśnik. Innowacja będzie prowadzona w klasach I, II i III szkoły podstawowej, w klasie integracyjnej. W czasie zajęć będzie pokazywany uczniom sposób porozumiewania się za pomocą gestów. W klasie pierwszej, wykorzystując formę zabawy, będzie prowadzona nauka alfabetu palcowego równolegle z wprowadzanym wzorem litery. W klasie drugiej i trzeciej będą uczone wybrane znaki języka migowego. Uczniowie będą zachęcani do integracji, do burzenia granic między osobami zdrowymi a tymi, którzy mają różne deficyty rozwojowe.

Nabór do Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radlinie

Nabór do Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radlinie

2017-03-30 14:12

Szkoła organizuje nabór do Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2. Rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do szkoły zapraszamy do składania zgłoszeń lub wniosków.

Kolejne sukcesy szpadzistów

Kolejne sukcesy szpadzistów

2017-03-28 21:31

24 marca 2017 Jakub Kurek (IA) w największym, już 40 Międzynarodowym Turnieju Szermierczym dla dzieci do lat 15 w swojej kategorii wiekowej, w której startowało 206 zawodników wywalczył sobie finałowe 8 miejsce! Na planszach Jakub poradził sobie świetnie eliminując przeciwnika za przeciwnikiem, Jakub jako jedyny Polak, w swojej kategorii wiekowej, znalazł się w finałowej 8.

Przywieźli brązowe medale z Mistrzostw Śląska Juniorów Młodszych w szpadzie

Przywieźli brązowe medale z Mistrzostw Śląska Juniorów Młodszych w szpadzie

2017-03-28 09:12

26.03.2017 w Siemianowicach Śląskich odbyły się Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych w szpadzie. Najlepiej indywidualnie zaprezentował się Bartłomiej Musiolik z 3A Sportowego Gimnazjum zdobywając brązowy medal. Na tym samym stopniu podium stanęła drużyna T.S. Górnik Radlin, którą reprezentował Kamil Huwer z 3A i Bartłomiej Musiolik z 3A.

Martynka zwyciężyła w Powiatowym Konkursie Matematycznym

Martynka zwyciężyła w Powiatowym Konkursie Matematycznym

2017-03-23 16:20

23 marca odbył się w szkole w Marklowicach powiatowy konkurs matematyczny uczniów klas trzecich. Dwóch uczniów Mikołaj Serzysko i Martyna Irczyk reprezentowali naszą szkołę, zmierzyli się z zadaniami i świetnie sobie z nimi poradzili. Po zaciętej walce, nie obyło się bez dogrywki, wyłoniono zwycięzców. Martynka Irczyk zdobyła pierwsze miejsce i będzie reprezentować nas na wojewódzkim konkursie matematycznym, który odbędzie się w Czerwionce-Leszczynach.

Międzyszkolny konkurs "Mistrz pięknego czytania" dla czwartoklasistów

Międzyszkolny konkurs "Mistrz pięknego czytania" dla czwartoklasistów

2017-03-23 14:17

W czwartek, 23 marca, w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 4 spotkali się przedstawiciele klas czwartych wszystkich radlińskich szkół podstawowych, którzy wygrali szkolny etap „Konkursu pięknego czytania”.

Strony: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale