Aktualności

Wojewódzki Finał XIII Gimnazjady

Wojewódzki Finał XIII Gimnazjady

2017-05-29 21:40

W dniu 24.05.2017 r., na pływalni Zespołu Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej, odbyły się zawody pływackie - Wojewódzki Finał XIII Gimnazjady. Reprezentację naszej szkoły stanowili uczniowie klas I, II i III gimnazjum: Adamczyk Małgorzata, Kania Martyna, Kaźmierczak Manuela, Rzemieniak Julia, Mania Weronika, Zubczyńska Alicja, Górecki Karol, Kosiorowska Oliwia, Jajko Jakub, Rożenek Patryk, Strączek Jan, Wojtasik Anita, Wojta Michał, Zerzoń Klaudia, Neuman Sebasian, Groborz Paweł, Mosoń Piotr i Mateusz Wawrzyniak. W ogólnej klasyfikacji kobiet nasze reprezentantki uplasowały się na 8 miejscu zdobywając 94 pkt., chłopcy natomiast zdobyli 113 pkt., co zagwarantowało im 6 miejsce.

Lista uczniów, którzy pozytywnie zdali testy sprawnościowe oraz testy kompetencji językowych

Lista uczniów, którzy pozytywnie zdali testy sprawnościowe oraz testy kompetencji językowych

2017-05-25 08:21

Lista uczniów, którzy pozytywnie zdali testy sprawnościowe do klas sportowych oraz testy kompetencji językowych do klasy bilingwalnej na rok szkolny 2017/18.

Relacja z Dźwirzyna od klasy IIC gimnazjum

Relacja z Dźwirzyna od klasy IIC gimnazjum

2017-05-24 09:11

Przygotowujemy się do nagrań. W powietrzu czuć przygodę, stres oraz lakier do włosów. Nagrywamy Macbetha w angielskiej wersji językowej, mamy mnóstwo rzeczy do przygotowania, na pewno nie będziemy się nudzić przez następne dni. Pogoda dotychczas sprzyja. Wyniki naszej pracy wkrótce ujrzą światło dzienne. Za nami pierwsze spotkanie z morzem, zwiedzanie cudownych ogrodów w Dobrzycy.

I miejsce Adama Sojki w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim

I miejsce Adama Sojki w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim

2017-05-23 20:44

Adam Sojka - uczeń kl. 5a zdobył I miejsce w VII EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO LITERATURY SAKRALNEJ POD HASŁEM ,,OTO MATKA TWOJA”. Nasz uczeń przygotował dwa utwory poetyckie, z którymi wystąpił podczas finału konkursu w Zespole Szkół Społecznych im. Wspólnej Europy w Żorach. Adam otrzymał dyplom i nagrodę, ale również zaproszenie wraz z rodzicami na Koncert Laureatów 28 maja 2017 r. w Kościele pw. Św. Brata Alberta w Żorach.

XIX Regionalny Konkurs Gawędziarzy

XIX Regionalny Konkurs Gawędziarzy

2017-05-23 20:24

W dniu 17.05. 2017 r. w Niewiadomiu miał miejsce XIX Regionalny Konkurs Gawędziarzy. Brały w nim również udział uczennice naszej szkoły – Anna Zwirecka (4a) oraz Nikola Adamczyk (4d), pod opieką pani Lucyny Ryszki. Dziewczyny w regionalnych strojach przedstawiły własne napisane teksty po śląsku. Konkurencja była olbrzymia, poziom bardzo wysoki. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Wprawdzie nie udało się w tym roku zająć żadnego miejsca, ale i tak jesteśmy dumni, że dziewczyny dzielnie reprezentowały naszą szkołę. Do zobaczenia za rok, może więcej będzie chętnych i uda nam się zdobyć dobre miejsce.

Lista kandydatów zakwalifikowanych do klas pierwszych SSP nr 2

Lista kandydatów zakwalifikowanych do klas pierwszych SSP nr 2

2017-05-23 14:07

W załączniku publikujemy listę kandydatów zakwalifikowanych do klas pierwszych Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radlinie na rok szkolny 2017/2018.

Termin ogłoszenia wyników testów sprawnościowych oraz testów do klasy bilingwalnej

Termin ogłoszenia wyników testów sprawnościowych oraz testów do klasy bilingwalnej

2017-05-19 16:04

Termin ogłoszenia wyników testów sprawnościowych dla kandydatów do klas czwartej i siódmej oraz testów językowych dla kandydatów do klasy siódmej bilingwalnej - 25.05.2017 r.

Dawid Baluch - uczeń Sportowego Gimnazjum nr 2 w Radlinie stypendystą programu

Dawid Baluch - uczeń Sportowego Gimnazjum nr 2 w Radlinie stypendystą programu

2017-05-19 15:56

Miło nam poinformować, że uczeń naszego gimnazjum Dawid Baluch uzyskał status finalisty Future Leaders Exchange Program. Program ten został zatwierdzony przez Kongres Stanów Zjednoczonych w 1992 r. Jest on całorocznym w pełni sfinansowanym przez Departament Stanu USA programem wymiany uczniów szkół, którzy wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych na cały rok szkolny. Celem programu jest promowanie wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych, a mieszkańcami określonych krajów. Program realizowany jest w Polsce przy współpracy Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ambasady Stanów Zjednoczonych.

Zwycięzcy IV edycji Powiatowego Konkursu Historycznego dla szkół podstawowych

Zwycięzcy IV edycji Powiatowego Konkursu Historycznego dla szkół podstawowych

2017-05-12 09:38

27.04.2017 r. w Zespole Szkół Sportowych w Radlinie odbyła się IV edycja Powiatowego Konkursu Historycznego dla szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego pod patronatem Starosty Powiatu Wodzisławskiego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy i świadomości historycznej. Komisja wyłoniła 5 laureatów. Najlepsi zostali nagrodzeni otrzymując dyplomy i upominki z rąk pani burmistrz Radlina Barbary Magiery oraz pani dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim Iwony Miler.

III Puchar Żubrów - turniej szermierczy

III Puchar Żubrów - turniej szermierczy

2017-05-10 11:45

W sobotę tj. 06.05.2017 w Tarnowie odbył się 3 Turniej szermierczy z cyklu Pucharów Żubrów. W Turnieju tym brali udział uczniowie naszej szkoły.

Drużynowe biegi przełajowe – awans do finału

Drużynowe biegi przełajowe – awans do finału

2017-05-06 20:47

Dnia 5 maja odbył się półfinał wojewódzki drużynowych biegów przełajowych, na których nasza szkoła zaprezentowała się jak zwykle wyśmienicie. W kategorii szkół podstawowych dziewczyny zdobyły 2 miejsce, chłopcy 3 miejsce. W kategorii gimnazjów dziewczyny zdobyły 3 miejsce, a chłopcy 1 miejsce i tym samym uzyskali awans do finału wojewódzkiego :-)

Uroczysta msza polowa przy pomniku Ofiar Szybu Reden

Uroczysta msza polowa przy pomniku Ofiar Szybu Reden

2017-05-05 09:08

Trzeciego maja - w Święto Konstytucji - delegacja szkoły (poczet sztandarowy, dyrekcja i uczniowie ZSS) brała udział w uroczystej mszy polowej przy pomniku Ofiar Szybu Reden. Zarówno w nabożeństwie jak i w uroczystości uczestniczyły liczne delegacje z całego miasta, poczty sztandarowe i mnóstwo zaproszonych gości. Honorową wartę przed pomnikiem pełnili reprezentanci ochotniczych straży pożarnych oraz młodzi radlińscy harcerze z naszej placówki. Podczas uroczystości wspominano dramatyczne wydarzenia jakie miały miejsce na terenie dawnej kopalni “Reden” w czasie II wojny światowej.

Zosia z 5c mistrzem pięknego czytania!

Zosia z 5c mistrzem pięknego czytania!

2017-04-27 15:14

W czwartek, 27 kwietnia, w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 3 spotkali się przedstawiciele klas piątych wszystkich radlińskich szkół podstawowych, którzy wygrali szkolny etap „Konkursu pięknego czytania”. Celem konkursu jest uwrażliwianie dzieci na piękno słowa pisanego, zachęcenie do częstego sięgania po książkę, rozwijanie zdolności pięknego czytania ze zwróceniem uwagi na płynność, wyrazistość, tempo i intonację oraz kształcenie umiejętności rywalizacji w spokojnej, miłej atmosferze.

Jakub Kurek Wicemistrzem Śląska Młodzików

Jakub Kurek Wicemistrzem Śląska Młodzików

2017-04-26 14:53

Nasi szpadziści 22 i 23 kwietnia 2017 r. brali udział w Mistrzostwach Śląska Młodzików w turnieju indywidualnym oraz drużynowym, zarówno w szpadzie mężczyzn, jak i w szpadzie kobiet. W turnieju indywidualnym wspaniale na planszy poradził sobie Jakub Kurek (uczeń klasy IA gimnazjum), który wywalczył srebrny medal, natomiast wśród kobiet świetnie powalczyła Marta Krause (uczennica klasy IC gimnazjum), która Mistrzostwa zakończyła na finałowym VI miejscu.

Wielki sukces Jacka Nawrata

Wielki sukces Jacka Nawrata

2017-04-26 09:46

Wielki sukces naszego ucznia Jacka Nawrata z klasy 3c w powiatowym konkursie ortograficznym. Jacek pokonał 12-stu uczestników i zdobył tytuł w-ce mistrza ortografii w powiecie wodzisławskim. Będzie reprezentował naszą szkołę na wojewódzkim konkursie ortograficznym w Żorach. Trzymamy kciuki i życzymy zwycięstwa!

Strony: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę szkoły zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale